Sok szeretettel köszöntjük megújult honlapunkon! Az előforduló hibákat folyamatosan javítjuk. Mindenkinek tartalmas, kellemes böngészést kívánunk!

VÖRÖSMARTYS SIKER SOPRONBAN

No Rating

A Soproni Egyetem Simonyi Károly Kara 2020. októberében ötödik alkalommal rendezte meg a Meghívásos Faipari Szakmai Versenyt. Az egyetem csapatával együtt 11 résztvevői csoport indult a megmérettetésen, köztük két csapattal a Vörösmarty Technikum. Iskolánkat Körmendi Ádám, Zádori Levente és Knauz Zoltán  ( 1. csapat), Komjáthy Levente, Benke Géza és Bölkei Péter (2. csapat) képviselte. A felkészítőik Horváth Rudolf és Horváth Gábor tanárok voltak.

A kétnapos szakmai rendezvényen a csapatok elméleti és gyakorlati tudásukról adtak számot.

A nyitórendezvényt követően a versenyzők egy órát kaptak az írásbeli feladatsor megoldására. Ezt követően a tanulóknak négy helyszínen, 10-10 percben kellett gyakorlatias elméleti feladatokat megoldani és szakszerűen előadni: fel kellett ismerniük egy korszerű nyílászáró szerelvényeit, és annak szerelését, működését kellett elmagyarázniuk, majd faipari megmunkáló szerszámok ismeretéből-, fafajok felismeréséből-, valamint ragasztóanyag-ismeretből is bizonyítaniuk kellett hozzáértésüket. Mindezzel párhuzamosan elkezdődött a gyakorlati feladat kivitelezése is.

Másnap a csapatok 8 órakor, rajtra készen várták az új instrukciókat a gyakorlati feladat befejezéséhez.

A mezőny erős volt (egyetemisták és technikusok). Tanulóink a nagy meglepetést okozó 4. (1. csoport) és 10. (2. csoport) helyezést érték el.

Tapasztalatokkal gazdagodva és a következő évi versenyt tervezgetve, boldogan indultak vissza Székesfehérvárra.

Gratulálunk a csapatoknak!

Ballagási kisfilm

ESEMÉNYNAPTÁR

december 2021
hkscpsv
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« nov   jan »

Fontos információk

E-Kréta belépés

Hasznos információk

Kapcsolat

8000 Székesfehérvár, Balatoni út 143.
Tel.: +36 70 198 6561
Email: titkarsag@vorosmarty.hu

Archívum