Sok szeretettel köszöntjük megújult honlapunkon! Az előforduló hibákat folyamatosan javítjuk. Mindenkinek tartalmas, kellemes böngészést kívánunk!

ÉDES ANYANYELVÜNK MEGYEI VERSENY A VÖRÖSMARTYBAN

No Rating

A Kazinczy-díj Alapítvány idén a mi iskolánkat kérte fel, hogy a pandémia miatt elmaradt tavaszi versenyt megrendezze Fejér megye tehetséges tanulói számára. A kérésnek örömmel tettünk eleget.

A meghívókat szeptember első napjaiban kiküldtük a megye valamennyi középiskolájának. 17 tanuló és kísérőik fogadták el meghívásunkat. A zsűri tagjait, Veszprém megyéből, a Padányi Katolikus Iskolából hívtuk. Hálásan köszönjük munkájukat. Az írásbeli feladatokat és a szóbeli témákat a verseny előtt a Kazinczy-díj Alapítvány küldte meg számunkra.

A versenyt, a kiírásnak megfelelően szeptember 16-án délelőtt rendeztük. Az írásbeli részre 70 percet kaptak a versenyzők. A szóbelire külön teremben készülhettek a diákok, jegyzetet készíthettek a felkínált három téma egyikéről, majd a zsűri és a hallgatóság előtt adták elő szabadon, 3 percben a gondolataikat.

A zsűri a javítás, értékelés után eredményt hirdetett két kategóriában. Két-két versenyző jutott tovább az országos megmérettetésre. A könyvjutalmak, oklevelek átadása után, minden versenyző emléklapot és egy apró fa ajándékot kapott iskolánktól.  Jó hangulatú beszélgetéssel zárult a délután, a továbbjutó diákok további tanácsokat kaptak a zsűri tagjaitól.

Külön gratulálunk Makovek Zsanett KK.13 osztályos tanulónknak (Borsos Edit felkészítő tanár), aki az országos versenyen iskolánkat, Fejér megyét képviseli. Hajrá Zsani!

 

Ballagási kisfilm

ESEMÉNYNAPTÁR

október 2021
hkscpsv
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Sze   nov »

Fontos információk

E-Kréta belépés

Hasznos információk

Kapcsolat

8000 Székesfehérvár, Balatoni út 143.
Tel/fax: 06-22-314 278
Email: titkarsag@vorosmarty.hu

Archívum